MUNTAIA01goiburuapubli02
ES - EU
NOTICIAS

bizifestaSantakrutz jaietan ospatutako bizikleta festa.


kadeteak entrenatzen

2019ko Taldea
taldea2019

DONOSTIAKO KLASIKOAklasika
Abuztuaren 4ean pasako da Andoaindik Donostiako klasikoa 14:00ak aldera.
Andoaingo txirrindulari eskolak bultzatuta eta Ontza elkartea, Peña Santakrutz elkartea, Euskalduna mendizale elkartea, Leizaur zikloturistak, Irunberri elkartea, Olagaineko jubilatuak, Udaltzaingoa, Udala eta pertsona partikularrak lagunduta, arduratuko gara segurtasunaz.
Herritarrei eskatzen diegu errepidea ixten denetik ireki arte arduradunen esanei kasu egiteko eta pazientzi pixka bat izan dezatela, probak ordu erdi inguru besterik ez du errepidea moztuko.


ZIKLO aldizkariak 21 zenbakian, Andoaingo txirrindulari eskolari buruz, erreportai bat argiraratu du. lotura honetan duzue erreportaiaziklo


Gau, maiatzak 4, Santakrutz jaietako XV bizikleta festa antolatu dugu. 250 haur inguru izan ditugu parte hartzen. Amaieran opariak guztientzako.
Guztiek gozatu dute, gurasoak, aiton-amonak... eta gainera eguraldi onarekin. Gora Santakrutzak.

BIZIFESTA20180504_0219

Apirilaren 13an, Urigain kultur etxean, hitzaldi bat antolatu genuen txirrindulari kadeteentzako batez ere, izenburua: Lehiaketa eta segurtasuna. Oinarrizko kontzeptuak.
Hizlariak: Miguel Echezortu (nazioarteko epailea), Mikel Iturria (Murias taldeko txirrindularia eta eskolatik pasatakoa) eta Felix Ugalde (entrenatzaile, prestatzaile...)
interes haundia sortu zuen hitzaldiak eta inguruko taldeetako txirrindulari eta entrenatzaile urbildu ziren. hemen argazkiakkadeteen hitzaldia

Comenzamos un nuevo espacio en "Nuestro Médico" en el que iremos poniendo consejos, entrevistas etc.. con nuestro medico.


En esta página encontrareis tablas para hacer estiramientos

CALENDARIO
ALEBIN ETA INFANTILAK:
Amaitu da denboraldia

KADETEAK:
Uztailak 7: Arrasate 16:00
Uztailak 13: Tolosa 10:00

JUBENILAK
Uztailak 14: Zumarraga 16:00

AFIZIONATUAK
Uztailak 13: Antzuola 9:30






CONTACTO

info@andoaingo.eus

nuestros amigos
Gipuzkoako Txirrindulari Elkargoa
Euskadiko Txirrindularitza Federazioa
Leitz-mtb.com
Oriako txirrindulari eskola
GOIERRIKO T.B. AMPO
Tropela elkartea
SÍGUENOS facebook twitteryoutube
ando
BERRI ZAHARRAGOAK

Hemos comenzado a preparar la temporada 2018
(Fotos: Jon Goikoetxea)
entrenamendua


Urnietan, irailaren 30ean ospatu zen kriteriumaren argazkiak
urnieta

En fiestas de San Joan celebramos la XVIII edición de la bizikleta festa. estas son las fotos

Bizikleta festa San Joan 2017-6-24



Los niños y niñas que hacen Eskola kirola, tubieron la oportunidad de probar el sábado 20 de mayo el ciclismo en el polideportivo Allurralde.
Si alguno quiere practicar el ciclismo que se ponga en contacto con nosotros.

eskola-kirola

WNT-ATEWNT enpresarekin lankidetzan, Andoaingo txirrindulari eskolak, enpresa horren langile, bezero eta emakumeen talde txirrindulari profesionalarentzat, ibilbide bat antolatu dugu Gipuzkoako kosta bisitatuz. Larunbat honetan (2017-5-13) egin dugu irteera eta denak oso pozik gelditu gara.
Irteera Andoaingo alkatea den Ana Karrerak eman zuen. Mila esker ibilbide hau antolatzen lagundu duzuen guztiei eta WNT enpresari ere.
Prentsan oiartzuna izan du eta hemen dauzkagu AIURRI astekarian argitaratutakoa, Gipuzkoako Hitzan argitaratutako erreportaia
DV Andoaingo kronikan argitaratua. Hemen ibilbidean Josu Iraolak ateratako argazkiak.

Santakrutz jaietan antolatu genuen XIV bizikleta festa. Hemen daude ateratako argazkiak. Bizikleta festa Santakrutz
Andoaindo txirrindulari eskolak, participó en la korrika 20 con otros grupos deportivos de Andoain, Gazteleku pilota eskola, Leitz KE, Leizaran eskubaloi taldea, Euskalduna MT y Andoaingo txirrindulari eskolak recogieron el testigo en Bastero. Por parte de la escuela, Pedro de Godosek y Igor su hijo llevaron el testigo.
korrika


Comienza la temporada con los Cadetes en Ibaeta el 25 de febrero, Los Juveniles en Eibar el 26 de febrero a las 9:45 y los alebines e infantiles en Andoain el 4 de marzo a las 16:30

El 26 de noviembre, Imanol Iraola y Aitor Ugaldek ofrecieron una interesante conferencia sobre nutrición

eli1eli2






ANTZUOLA, jubenilak martxoak 29

mikel alonsoAtzo, martxoak 29, Antzuolan eduki genuen lasterketa. 80 kilometroko lasterketa izan zen, 3 itzuli eman genizkion zirkuitu bati eta azkeneko itzulian betiko tokian buelta eman ordez Uzarraga portura abiatu ginen, helmuga portu goran baitzegoen; lasterketa nahiko muitua eta azkarra izan zen.
Eskapada asko eman ziren karrera osoan zehar baina ez zihoazen oso urrutira eta berehala harrapatzen ziren.
Ekipoan ondo aritu ginen; helburua korteetan sartzea zen eta nahiko ondo bete genuen sortzen ziren eskapadetan ekipoko kide baten presentzia emanez. Azkenean, azkeneko 20kmtan eskapada ona atera zen eta bertan ni negoen. 10 bat pertsonek osatzen genuen baina Antzuola biden bost geratu ginen. Portua hasi eta berehala bat geratu zen, goraino beste lauak iritsi ginen eta azkeneko 300 metrotan jo nuen baina ez zen nahikoa izan eskuak altxatzeko.  
Hurrengo karrera Deban daukau, ea ekipo bezela berrize lan ona itedeun eta karrera hau bezalaxe edo hobeto jute zaigun.

Sailkapena:
1. Cyril Barthe (Uc Orthez)
2. Mikel Alonso (Andoaingo)
3. Xabier Contreras (Limousin)
46. Peio Manterola (Andoaingo)
85. Gaizka Mayoz (Andoaingo)

Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar ....


ANDOAIN, alebin-infantilak martxoak 29

Alebinak:
1. Joanes Telleria (Ampo)
2. Gaizka Aranburu (Ampo)
3. Xabat Alonso (Andoaingo)
6. Iker Atxaga (Andoaingo)
11. Maddi Rodriguez (Andoaingo)
13. Aimar Jimenez (Andoaingo)
14. Ibai Omeñaka (Andoaingo)
15. Unai Galarza (Andoaingo)

Infantilak:
1. Jon Arakama (Ampo)
2. Ander Usandizaga (Limousin)
3. Ander Tejedor (Limousin)
12. Beñat Ugartemendia (Andoaingo)
13. Izarne Mayoz (Andoaingo)
20. Nora Rodriguez (Andoaingo)

andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain andoain
argazki gehiago


ELGOIBAR, kadeteak martxoak 29

Sailkapena:
1. Iker Imaz (Inoxcra)
2. Iñigo Altuna (Buruntzazpi)
3. Aitzol Odriozola (Atracciones Sanz)
7. Jokin Alberdi (Andoaingo)
24. Ander Amonarriz (Andoaingo)

Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar ....


EGIA, jubenila martxoak 23

Sailkapena:
1. Aratz Olaizola (Zarautztarra)
2. Xuban Errazkin (Buruntzazpi)
3. Marti Marquez (Huesca la magia)
8. Julen Irigoien (Andoaingo)
23. Mikel Alonso (Andoaingo)
35. Peio Manterola (Andoaingo)

egia egia egia egia egia egia egia egia


BERGARA, jubenilak martxoak 22

Sailkapena :
1. Onditz Urruzmendi (Fulgas)
2. Oier Ibarguren (Atracciones Sanz)
3. Alejandro Iglesias (Ciudad de Oviedo)
9. Julen Irigoien (Andoaingo)
11. Gaizka Mayoz (Andoaingo)
17. Mikel Alonso (Andoaingo)
35. Peio Manterola (Andoaingo)

taldeka garaile Andoaingo


ATAUN, alebin-infantilak martxoak 22

Alebinak:
1. Gaizka Aranburu (Ampo)
2. Joanes Telleria (Ampo)
3. Xabat Alonso (Andoaingo)
4. Iker Iribar (Limousin)
9. Iker Atxaga (Andoaingo)
10. Maddi Rodriguez (Andoaingo)
12. Aimar Jimenez (Andoaingo)
15. Unai Galarza (Andoaingo)
16. Ibai Omeñaka (Andoaingo)

Infantilak:
1. Jon Arakama (Ampo)
2. Ander Tejedor (Limousin)
3. Ander Usandizaga (Limousin)
9. Izarne Mayoz (Andoaingo)
10. Beñat Ugartemendia (Andoaingo)

ataun ataun ataun ataun ataun ataun argazki gehiago


BEASAIN, kadeteak martxoak 22

Sailkapena:
1. Gorka Urkiola (Grosgreencenter.com)
2. Jokin Alberdi (Andoaingo)
3. Antton San Juan (Atracciones Sanz)
6. Ander Amunarriz (Andoaingo)
16. Iñaki Gomez (Andoaingo)

Taldeka: Andoaingo garaile


AZPEITIA, jubenilak martxoak 16

Sailkapena:
1. Alfonso Gutierrez (Banco Santander)
2. Yeray Dominguez (Arabarrak)
3. Ibai Azurmendi (Quesos Albeniz)
26. Julen Irigoien (Andoaingo)
63. Peio Manterola (Andoaingo)


EIBAR, kadeteak martxoak 16

Sailkapena:
1. Aitor Zurdo (Limousin)
2. Ekaitz Txintxurreta (Ulma)
3. Xabier Murgiondo (Ulma)
4. Jokin Alberdi (Andoaingo)
22. Iñaki Gomez (Andoaingo)
33. Ander Amonarriz (Andoaingo)
84. Ioritz Mayoz (Andoaingo)

eibar eibar eibar eibar
Loles Ramosek ateratako argazkiak


TOLOSA, infantil eta alebinak martxoak 15

Alebinak:
1. Gaizka Aranburu (Ampo)
2. Joanes Telleria (Ampo)
3. Iker Iribar (Limousin)
4. Xabat Alonso (Andoaingo)
8. Iker Atxaga (Andoaingo)
11. Aimar Jimenez (Andoaingo)
15. Unai Galarza (Andoaingo)
16. Ibai Omeñaka (Andoaingo)
21. Maddi Rodriguez (Andoaingo)

Infantilak:
1. Jon Arakama (Ampo)
2. Ander Usandizaga (Limousin)
3. Ander Tejedor (Limousin)
10. Izarne Mayoz (Andoaingo)
18. Beñat Ugartemendia (Andoaingo)
20. Nora Rodriguez (Andoaingo)


tolosa tolosa tolosa tolosa tolosa tolosa tolosa tolosa tolosa argazki gehiago

ERRENTERIA, jubenilak martxoak 9

Sailkapena:
1. Aratz Olaizola (Zarauztarra)
2. Mikel Alonso (Andoaingo)
3. Oier Ibarguren (Atracciones Sanz)
13. Julen Irigoien (Andoaingo)
19. Gaizka Mayoz (Andoaingo)

Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar ....


BEASAIN, Infantilak eta alebinak martxoak 8

Alebinak:
1. Gaizka Aranburu (Ampo)
2. Joanes Telleria (Ampo)
3. Iker Iribar (Limousin)
4. Xabat Alonso (Andoaingo)
6. Unai Galarza (Andoaingo)
7. Maddi Rodriguez (Andoaingo)
11. Iker Atxaga (Andoaingo)
13. Ibai Omeñaka (Andoaingo)
14. Aimar Jimenez (Andoaingo)

Infantilak linea:
1. Jon Arakama (Ampo)
2. Ander Tejedor (Limousin)
3. Iñaki Diaz (Limousin)
8. Izarne Mayoz (Andoaingo)
19. Nora Rodriguez (Andoaingo

Infantilak erlojuaren aurka:
1. Ander Usandizaga (Limousin)
2. Jon Arakama (Ampo)
3. Julen Dorronsoro (Limousin)
9. Izarne Mayoz (Andoaingo)
18. Nora Rodriguez (Andoaingo)


beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain beasain argazki gehiago


AZPEITIA, kadeteak martxoak 8

Sailkapena:
1. Jokin Alberdi (Andoaingo)
2. Aitor Zurdo (Limousin)
3. Iñigo Etxarri (Grosgreencenter.com)
4. Ander Amonarriz (Andoaingo)

azpeiti azpeiti azpeiti azpeiti
Loles Ramosek ateratako argazkiak


EIBAR, jubenilak martxoak 2

Sailkapena:
1. Angel Coterillo (Isidro San Justo)
2. Oier Ibarguren (Atracciones Sanz)
3. Mikel Alonso (Andoaingo)
26. Peio Manterola (Andoaingo)
30. Julen Irigoien (Andoaingo)
35. Gaizka Mayoz (Andoaingo)
56. Adrian Alamo (Andoaingo)

Handitu - Ampliar ....
Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar .... Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....Handitu - Ampliar ....

IBAETA, kadeteka martxoak 2

Sailkapena:
1. Mikel Arregi (Lokatza)
2. Jokin Alberdi (Andoaingo)
3. Julen Mundin (Allerru)
8. Ander Amunarriz (Andoaingo)
25. Iñaki Gomez (Andoaingo)

ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta ibaeta fotos de Loles Ramos